Finty.sk  Fejsbuk Facebook  Cestovateľský server

 
   
 
 

MEXIKO

 
 

hlavná strana
štátne symboly
mexiko v číslach
geografia
z histórie
ľudia
mexico city
fauna a flóra
turistika
veľký okruh
malý okruh
lacné letenky
videogaléria

 
 
 
 

MAPA

Mexiko mapa / prejsť na článok
 
 

Sieť Elsalvador.sk

 
 

Server Elsalvador.sk zastrešuje aj ďalšie stránky o štátoch Strednej a Južnej Ameriky. Ak hľadáte niečo ďalšie, možno to nájdete nižšie...

 
MEXIKO - práve na stránke ste Mexico
EL SALVADOR - prejsť na stránku El Salvador
PERU - prejsť na stránku Peru
ROATAN - prejsť na stránku Roatan
 
 
 
 
Aztécka socha
 

Mediálny partner

 
 

Slovenčiny do hier

 
 
 
 

 

 

PLUSY MEXIKA

 
 
  - obľúbená letná destinácia
- históriou bohatá krajina
- charakteristicky svetovo
  známa kuchyňa
- osobitá hudba, folklór
- geografická poloha, Karibik,
  Tichý oceán, USA na severe
 
  
 
 

Inzercia

  
 
 
Aztec Pyramide
 

Vaše názory

 
 

 

 
 
  
Mexičania sú národom nenáročným, pohodovým a tak trochu s ležérnym prístupom k práci. Nič menej za to ich v žiadnom prípade nemôžeme nijak odsúdiť, majú predsa nádhernú krajinu, fascinujúce kultúrne programy s historickým nádychom, či hudba, tanec, a oblasť gastronómie. Veď kto by nepoznal rôzne známe destiláty, ktoré Mexiko preslávili asi najviac zo všetkého, čo je u nás k dispozícií.
   
 
 
   Ľudia
 
 

Zloženie obyvateľstva Mexika, ako sme už hovorili v sekcii O MEXIKU, sa skladá z 60% mesticov, indiáni tvoria 30% a ostatní zvyšok. Kresťanstvo je akoby národným náboženstvom a iné náboženstvá tú akoby ani prakticky neexitovali. Malé percento sú ateisti. Možno máte pocit z rôznych filmov, že ide o zaostalú krajinu. Zaujímavosťou však je, že gramotnosť grajiny dosahuje 99%.

 
 
 
 
   Mexičania a ich svet zábavy
 
 

Tmexican wrestlingelevízia, hudba, tanec, a rôzne relácie, alebo ako mnohí poznáme, neustále sa opakujúce telenovely. Mexičania majú radi televíziu, rôzne programy, zábavné relácie. Dokonca, čo vás možno prekvapí, patrí Mexiko medzi Wrestlingovú veľmoc, kde sa tento šport vykonáva celkom bežne aj skrz veľké podujatia a výnimočné akcie, kedy táto príležitosť priláka neuveriteľné množstvo divákov. Hrané súboje bojovníkov v oblekoch sú zábavou aj v neďalekom Texase a Arizone v USA. Rovnako zábavný a obľúbený je aj box, jeho národná liga a hra basseball. Telenovely sú témou samou o sebe. K nim snáď netreba nič hovoriť. Južná Amerika a Mexiko patrí medzi najväčších vývozcov tohto lacného magnetu na myseľ a oči žien a niektorých mužov na svete. Taktiež je v mexickej TV široký výber seriálov pre teenagerov, deti a podobne. V mnohých sa herecké obsadenie zhoduje s inými sériami, stále tí istí herci, pre obľúbenosť a uznávanie ich tvárí a ich úloh.

 
 
 
 
   Videoukážka
 
 

Na dole uvedenom videu je ukážka tradičnej pouličnej šou, ktorých je pri mnohých príležitostiach v celom Mexiku hojne a vždy je takáto príležitosť dobrým lákadlom turistov. Väčšina z takýchto podujatí je spojená s históriou.

 
 
 

 

 

Autorské práva a práva na všetok obsah na stránkach vyhradený. Akékoľvek ďalšie využitie obsahu, jeho reprodukcia, zneužitie či použitie do prác, ostatných webov, na účely propagácie cestovných agentúr a vo všeobecnosti akékoľvek použitie materiálov textového, myšlienkového či grafického nápadu je vyhradená bez vedomia a dohody s autormi a majiteľmi práv na spomenuté súčasti webu.
  All right reserved © 2008 - 2009, v spolupráci s CK eximtours, foto & source: eximtours.cz