Finty.sk  Fejsbuk Facebook  Cestovateľský server

 
   
 
 

MEXIKO

 
 

hlavná strana
štátne symboly
mexiko v číslach
geografia
z histórie
ľudia
mexico city
fauna a flóra
turistika
veľký okruh
malý okruh
lacné letenky
videogaléria

 
 
 
 

MAPA

Mexiko mapa / prejsť na článok
 
 

Sieť Elsalvador.sk

 
 

Server Elsalvador.sk zastrešuje aj ďalšie stránky o štátoch Strednej a Južnej Ameriky. Ak hľadáte niečo ďalšie, možno to nájdete nižšie...

 
MEXIKO - práve na stránke ste Mexico
EL SALVADOR - prejsť na stránku El Salvador
PERU - prejsť na stránku Peru
ROATAN - prejsť na stránku Roatan
 
 
 
 
Aztécka socha
 

Mediálny partner

 
 

Slovenčiny do hier

 
 
 
 

 

 

PLUSY MEXIKA

 
 
  - obľúbená letná destinácia
- históriou bohatá krajina
- charakteristicky svetovo
  známa kuchyňa
- osobitá hudba, folklór
- geografická poloha, Karibik,
  Tichý oceán, USA na severe
 
  
 
 

Inzercia

  
 
 
Aztec Pyramide
 

Vaše názory

 
 

 

 
 
  
Obrovské mesto, pritom miesto, ktoré by nemali vynechať medzi svojimi zastávkami všetci cestovatelia po Mexiku. Najviac sa o Mexiku dozviete práve v hlavnom meste. Leží v strede krajiny, na pôvodne čiastočne lesom zarastenej planine v blízkosti nižších hôr vo vnútrozemí. Možno sa hovorí že všetky cesty vedú do Ríma, no v Mexiku sa taktiež nemáte problém dostať do hlavného mesta a ceduľu so smerom a vzdialenosťou do hlavného mesta nájdete aj na diaľniciach na opačných hraniciach...
   
 
 
   Mexico City
 
 

Mexico City patrí medzi najväčšie mestá na svete. Zároveň je hlavným mestom krajiny. Pri sčítaní ľudu v roku 2005 počítadlo zobrazilo 8,720,916 obyvateľov. Mesto je najdôležitejším ekonomickým, kultúrnym aj priemyselným centrom krajiny. Rôzne časti mesta sa vyznačujú rôznou architektúrou, obdobím rozmachu a samozrejme sociálnou vrstvou obyvateľstva. Historické centrá, saré chrámy a jednej strane, niekde veľké mrakodrapy, budovy zo skla a betónu, prito v inej časti vládne chudobnejšia architektúra menšie domy a nižšia vrstva obyvateľstva.
 

MEXICO CITYMEXICO CITY
MEXICO CITYMEXICO CITY

 
 
 
 
   Videosprievodca
 
 

Perfektné video, ktoré vás prevedie hlavným mestom, jeho prednosťami a hlavne vás oboznámi s rôznymi miestami, výnimočnými časťami a najmä slávnymi časťami históriou dýchajúceho mesta.

 
 
 

 

 

Autorské práva a práva na všetok obsah na stránkach vyhradený. Akékoľvek ďalšie využitie obsahu, jeho reprodukcia, zneužitie či použitie do prác, ostatných webov, na účely propagácie cestovných agentúr a vo všeobecnosti akékoľvek použitie materiálov textového, myšlienkového či grafického nápadu je vyhradená bez vedomia a dohody s autormi a majiteľmi práv na spomenuté súčasti webu.
  All right reserved © 2008 - 2009, v spolupráci s CK eximtours, foto & source: eximtours.cz