Finty.sk  Fejsbuk Facebook  Cestovateľský server

 
   
 
 

MEXIKO

 
 

hlavná strana
štátne symboly
mexiko v číslach
geografia
z histórie
ľudia
mexico city
fauna a flóra
turistika
veľký okruh
malý okruh
lacné letenky
videogaléria

 
 
 
 

MAPA

Mexiko mapa / prejsť na článok
 
 

Sieť Elsalvador.sk

 
 

Server Elsalvador.sk zastrešuje aj ďalšie stránky o štátoch Strednej a Južnej Ameriky. Ak hľadáte niečo ďalšie, možno to nájdete nižšie...

 
MEXIKO - práve na stránke ste Mexico
EL SALVADOR - prejsť na stránku El Salvador
PERU - prejsť na stránku Peru
ROATAN - prejsť na stránku Roatan
 
 
 
 
Aztécka socha
 

Mediálny partner

 
 

Slovenčiny do hier

 
 
 
 

 

 

PLUSY MEXIKA

 
 
  - obľúbená letná destinácia
- históriou bohatá krajina
- charakteristicky svetovo
  známa kuchyňa
- osobitá hudba, folklór
- geografická poloha, Karibik,
  Tichý oceán, USA na severe
 
  
 
 

Inzercia

  
 
 
Aztec Pyramide
 

Vaše názory

 
 

 

 
 
  
Turistika v Mexiku nie je vôbec nikde na začiatku. Pobrežné oblasti sú známe pre svoje prekrásne pláže, čistý piesok a na tichomorskom pobreží je najväčším lákadlom severná oblasť, veľké lákadlo pre surferov. K tomu sa viaže aj skutošnosť, že pláže nútia hoteliérov budovať hotely na tej najvyššej úrovni na tých najvýhodnejších miestach. Mexiko tak má čo ponúknuť aj najnáročnejším klientom. Klientela z USA a rôznych ďalších krajín, ktorá túto časť sveta rada navštevuje musí byť dôkazom k tomu, že sa Mexiku dá veriť.
   
 
 
   Turistika
 
 

Dovolenka v Mexiku je aj pre našincov zrealizovateľná vec. Možno pred rokmi sme mohli o takýchto možnostiach len snívať. Dnes je to realita. Zájazdy do Mexika ponúka cestovná kancelária Kartago tours, a.s. Ponuka zájazdov pre SR. V prípade, že ste z Českej republiky, máte možnosť využiť cestovnú kanceláriu www.eximtours.cz , pričom nezabudnite na to, že máte možnosť si svoj zájazd objednať aj priamo cez internet z tepla domova. Postačí mať pripojenie na internet a telefón. Všetko potom vybavíte cez telefón s pracovníkom online oddelenia.

 
 
 
 
   Turistické lákadlá v krajine - video
 
 

MMexické oblasti - najlákavejšie miesta niektorých turistov, pláže, aktivity, gastronómia a všetko ostatné, čo ako turisti musíte okúsiť. Ak sa do Mexika chystáte, istotne si spravte chuť pozrením tohto videa. Azda najúžasnejšia časť videa je niekoľko záberov z mohutných pyramíd, malý náhľad ku kultúrnym pamiatkam a bohatstvu krajiny. Niekoľko záberov vo videoprezentácií zloženej z fotografií vás presvedčí. Tak čo, stretneme sa v Mexiku?

 
 
 
 
   Cancún
 
 

Cancún bol kedysi dávno len malou rybárskou dedinkou pri pobreží a patril k polostrovu Yucatan. Dnes je tu vybudované luxusné letovisko spojené s pevninou dvoma mostmi a obklopené priezračným tyrkysovo modrým a teplým morom s bielymi pieskovými plážami na jednej strane a známou lagúnou Nichupté na druhej strane. Pláže s jemným pieskom a príjemne teplá voda lákajú na návštevu koralových útesov. Ak náhodou radi trávite dovolenku aktívnejšie, môžete sa potápať, skúsiť kŕmiť žraloky, alebo si ísť  poplávať s delfínmi vo vodnom zábavnom parku.

V hlavnej turistickej sezóne môžete navštíviť množstvo reštaurácií, barov, obchodíkov alebo trhovisko. Priamo v Cancúne môžete navštíviť aj nie príliš rozsiahle ruiny z obdobia Mayskej civilizácie – El Rey. Poloha Cancúnu umožňuje návštevu Chichén Itzá, klenot mayského postklasického obdobia, Cobá, najväčšie zrúcaniny tejto oblasti a Tulúmu, nádherné ceremoniálne stredisko a prístav Mayov, ktoré sa týčia na útese, ktorý je nad tyrkysovým morom a je obklopený bujnou vegetáciou.

 
 
 
 
   Videosprievodca
 
 

Perfektné video, ktoré vás prevedie hlavným mestom, jeho prednosťami a hlavne vás oboznámi s rôznymi miestami, výnimočnými časťami a najmä slávnymi časťami históriou dýchajúceho mesta.

 
 
 

 

 

Autorské práva a práva na všetok obsah na stránkach vyhradený. Akékoľvek ďalšie využitie obsahu, jeho reprodukcia, zneužitie či použitie do prác, ostatných webov, na účely propagácie cestovných agentúr a vo všeobecnosti akékoľvek použitie materiálov textového, myšlienkového či grafického nápadu je vyhradená bez vedomia a dohody s autormi a majiteľmi práv na spomenuté súčasti webu.
  All right reserved © 2008 - 2009, v spolupráci s CK eximtours, foto & source: eximtours.cz